Aiki inventārs

Aikido aikidokas nēsā keikogi (dogi, kimono – jaka un bikses) bez jebkādas apakšveļas (meitenes augšdaļā var vilkt t-kreklu). Dogi sasien ar jostu (keiko-obi), virs biksēm uzvelk hakamu (keiko-hakama). Tērps – ir senlaiku samuraju apģērbs, tas ir piemērots praktiskām nodarbībām. Apģērbs ir ērts un neapgrūtina kustības, labi uzsūc sviedrus, un ir ļoti izturīgs. Šo tērpu izmanto judo, karate un kendo, un tas ir izgatavots no kokvilnas. Ir dogi, kuru augšdaļas var sasiet ar speciāliem striķīšiem, lai jaka nevērtos vaļā. Kreisā jakas daļa jāliek pa virsu labajai.

Jostas, kuras izmanto rietumu sistēmās var būt visdažādākajās krāsās un tām ir dažāda izmēragarumi, kaspiemēroti dažādiem cilvēku apkārtmēriem sākot ar 140cm bērniem un beidzot ar 300-320cm lieliem vīriešiem. Arī šīs jostas ir no kokvilnas, bet to biezums un platums var atšķirties, tas atkarīgs kādas firmas ražojums.

Hakama – ļoti platas bikses-svārki. Kādreiz hakamas nēsāja kareivji-jātnieki un tās gatavoja no tīras kokvilnas,bet mūsdienās tās tiek gatavotas arī no sintētiskām šķiedrām, jo tad tās ir vieglāk kopjamas un nēsājamas.

 

Japānu tradicionālie ieroči aikido papildnodarbībām:

Tanto – koka nazis

Bokken – koka zobens

Jo – koka nūja

Iaito –  neuzasināts treniņu zobens (katana)

Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītiet sīkdatņu vākšanai. vairāk informācijas

Lai uzlabotu lapas funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītiet sīkdatņu vākšanai.

Aizvert