Dodzjo

Dojo noteikumi

1.Dodzjo ir stingri jāievēro tradicionālie uzvedības noteikumi.
2. Katra skolnieka pienākums ir ņemt dalību labvēlīgas, harmoniskas atmosfēras un cieņas veidošanā.
3. Tīrība ir kā aktīva pateicības lūgšana. Katram skolniekam ir jāuztur tīrība dodzjo un jāattīra savs prāts un sava sirds.
4. Dodzjo, ja vien tas nenotiek ar senseja atļauju, nevajadzētu tikt izmantots citiem mērķiem, kā vienīgi regulāriem un plānotiem treniņiem.
5. Tikai sensejs izlemj, vai mācīt jūs vai nē. Jūs nevarat nopirkt tehniku. Ikmēneša treniņu samaksa nodrošina jums vietu, kur praktizēties un paredz jums pieticīgu iespēju izteikt savu pateicību par iegūstamo zinātni. Katram skolniekam ir laicīgi jāsamaksā par treniņiem.
6. Attiecieties ar cieņu pret cīņas mākslas radītāju un viņa mācību, kuru mantojis un tagad pasniedz jums jūsu sensejs. Attiecieties ar cieņu pret dodzjo, treniņu inventāru un viens pret otru.

Treniņu noteikumi

1. Ir jāciena mācību un veids, kā to pasniedz sensejs.
2. Katra skolnieka morāls pienākums ir nekad neizmantot iemācīto tehniku, lai kādam darītu sāpīgi vai lai atklātu savu ego. Šī ir nevis iznīcināšanas tehnika, bet gan radīšanas. Tas ir instruments, lai radītu labāku sabiedrību, pateicoties katra indivīda pilnveidošanai.
3. Uz tatami nevajadzētu notikt ego sadursmēm. Tas nav ielu kautiņš. Jūs atrodaties uz tamtami, lai pārvarētu un attīrītu savas agresīvās reakcijas, lai, atklājot savu sociālo atbildību, iemiesotu samuraja garu dzīvē.
4. Augstprātība nav pieļaujama. Mums visiem ir jāapzinās savu iespēju robežas.
5. Visiem cilvēkiem ir dažādas fiziskās spējas kā arī iemesli, kāpēc tie sākuši nodarboties. Pret to ir jāattiecas ar cieņu. Jūs nesat atbildību par to, lai neradītu nekādas traumas. Treniņa laikā jums ir jāaizstāv savs partneris un pašam sevi.
6. Klausieties instrukcijas, kuras pasniedz sensejs un izpildiet visus viņa norādījumus centīgi un jūsu iespēju pilnīgā mērā. Strīdiem šeit nav vietas.
7. Visi skolnieki apgūst vienus un tos pašus principus.
Šeit nevajadzētu būt konfliktiem starp grupām un šīs vai tās puses pieņemšana.
Visi dodzjo dalībnieki – viena liela ģimene, un cīņas mākslas noslēpums ir harmonijā.

Jūs varat atnākt jebkurā laikā nodarbību paskatīties, bet tad ir jāievēro pāris noteikumi:

  • Jāsēž ir pieklājīgā pozā- ne pusguļus, neliekot kājas uz mēbelēm.
  • Kamēr notiek nodarbība, aizliegts ir ēst, dzert, smēķēt.
  • Aizliegts runāt vienalga ar ko, ja viņš atrodas uz tatami.
  • Nedrīkst runāt un staigāt apkārt, kamēr sensejs kaut ko stāsta vai rāda.

 

Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītiet sīkdatņu vākšanai. vairāk informācijas

Lai uzlabotu lapas funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītiet sīkdatņu vākšanai.

Aizvert