Ķīniešu Jauno gadu sagaidot…

 

chinese-new-year-2013-year_of_the_snake-dribbble_1xSensenos laikos Ķīnas ziemeļrietumos, netālu no valsts robežas, dzīvoja kāds vecs vīrs. Viņa dēls bija izaudzējis zirgu, ar kuru bieži devās izjādē. Kādudien skaistā ķēve bez jebkāda iemesla izrāvās saimniekam no rokām un aizdrāzās pāri robežai huņņu ciemata virzienā. Kājām pārnācis mājās, dēls ilgi un ļoti bēdājās. Viss ciems centās viņu žēlot un mierināt.

Tikai tēvs nesteidzās ar žēlošanu un izteicās visai mīklaini:

Vēl nevar zināt, vai tas ir labi vai slikti.

Pēc pāris mēnešiem aizklīdušais zirgs ne tikai atgriezās, viņam blakām spriņgoja stalts kumeļš.
Visi kaimiņi priekā sveica puisi, bet viņa tēva tik noteicis:

Nevar zināt, nevar zināt uz labu tas vai uz ļaunu…

Tēva raizes izrādījās pamatotas – pēc laiciņa dēls iejājot kumeļu nokrita  tam no muguras un salauza kāju. Atkal visam ciemam bija iemesls jaunekli žēlot un mierināt. Tikai tēvs izturējās tikpat neizprotami kā līdz šim:

Nevar zināt uz labu vai uz ļaunu…

Apjukušie cieminieki par šiem vārdiem tika skaidrībā pavisam drīz: huņņi uzbruka pierobežas ciematam, visi jaunie vīrieši tika iesaukti karā, vienīgi puisis ar savainoto kāju bija spiests palikt mājās. Nebija arī ilgi jāgaida bēdu ziņa – jaunekļi, visi kā viens, cīņā bija gājuši bojā.

Labi vai slikti visbiežāk ir laika jautājums un arī tad tas ne vienmēr ir viennozīmīgs

 

No comments yet.

Leave a Reply

Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītiet sīkdatņu vākšanai. vairāk informācijas

Lai uzlabotu lapas funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītiet sīkdatņu vākšanai.

Aizvert