Lielie viļņi

Pašā Meidzi ēras sākumā dzīvoja kāds plaši pazīstams cīkstonis vārdā Onami, tas nozīmē – Lielie Viļņi.
Onami bija ārkārtīgi spēcīgs un pārzināja cīņas mākslu. Aizklātās cīņās viņš uzvarēja pat savu skolotāju, bet atklātās – bija tik bikls, ka viņu pieveic pat paša audzēkņi.
Onami juta, ka viņam vajadzētu aiziet pie dzena meistara pēc palīdzības. Tieši tajā laikā nelielā tuvējā templī bija apmeties klejojošs dzenbudisma skolotājs Itakudzju, tāpēc Onami devās pie viņa un pastāstīja par savām raizēm.
– Tavs vārds ir Lielie Viļņi, – skolotājs teica,  – tālab šonakt paliec šajā templī. Iedomājie, ka tu esi bangas. Tu vairs neesi cīkstonis, kas baidās.Tu esi šie milzīgie viļņi, kuri aizskalo visu, kas tiem priekšā, un kuri aprij visu savā ceļā. Dari tā, un tu būsi lielākais cīkstonis visā zemē.
Skolotājs aizgāja. Onami sēdēja un apcerē centās iztēloties sevi par viļņiem. Viņš domāja par daudzām dažādām lietām. Taču pakāpeniski aizvien vairāk un vairāk sāka justies kā viļņi. Naktij ritot, viļņi kļuva aizvien lielāki un lielāki. Tie aizskaloja ziedus ar vāzēm. Pat Buda svētnīcā bija applūdināts. Pirms rītausmas templis bija viena vienīga milzīgas jūras viļņošanās.
No rīta skolotājs atrada Onami apceram ar blāvu smaidu vaigā. Viņā paplik’škināja cīkstonim pa plecu.
– Tagad nekas vairs nespēs tevi traucēt, – skolotājs sacīja. – Tu esi šie viļņi. Tu aizskalosi visu, kas tev priekšā.
Tai pašā dienā Onami piedalījās sacensībās un uzvarēja. Kopš tā laika neviens visā Japānā nebija spējīgs viņu pieveikt.

No comments yet.

Leave a Reply

Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītiet sīkdatņu vākšanai. vairāk informācijas

Lai uzlabotu lapas funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītiet sīkdatņu vākšanai.

Aizvert