Paukošana ar zobenu!

MS-Final-HeadParry-1024x683No 1.oktobra Sporta skola “LYNX” uzsāk nodarbības sporta paukošanā ar zobenu bērnu un pieaugušo grupās.

Bērni:
Otrdiena, ceturtdiena 18.00-19.30

Pieaugušie:
Otrdiena, Ceturtdiena 19.30-21.00

Nāc un pamēģini arī tu!
Pirmās divas nodarbības bez maksas.

Sīkāka informācija:
lynx@lynxdojo.lv
+371 29498453

„Paukošana ir māksla iedurt dūrienu pašam to nesaņemot,” tā paukošanas būtību definē dramaturgs Moljērs.

Par paukošanu sauc divcīņu ar floreti, špagu vai zobenu. Tas ir elegants, pat aristokrātisks sporta veids, kas attīsta ātrumu, reakciju, koordināciju un arī domāšanu. Domāšanas ātruma sacīkstēs mēs taču piedalāmies ik dienu – darbavietās vai sēžot pie auto stūres. Protams, paukošanā nepieciešama arī fiziskā sagatavotība un tehniskās prasmes, lai straujo domu realizētu.
Tā kā paukošana ir saistīta ar ieročiem, varētu likties, ka tas ir bīstams sporta veids, bet īstenībā par drošību ir padomāts. Zobeniem, špagām un floretēm ir neass gals, turklāt katram sportistam ir maska un speciāls aizsargtērps.
Ar paukošanu var sākt nodarboties jebkurā vecumā. Bērniem labākais laiks, kad sākt ar to nodarboties ir no 7-10 gadiem. Pieaugušajiem vecums nav svarīgs, galvenais, lai ir „spēks kaulos” un vēlme darboties.
(http://www.irlaiks.lv/)

2 Responses to “Paukošana ar zobenu!”

 1. Gundars
  marts 15, 2016 at 16:16 #

  Zoben,tas ir lieliski,bet ja tā zobena nav? Kur dabū ekipējumu un kā tas ir iesācējam?

  • LLL
   marts 15, 2016 at 16:22 #

   Ja nekad iepriekš nav nekas tāds darīts, tad nāk uz treniņu un pamēģina Zobenu uz vietas iedod. Ja tā lieta iepatīkas, tad pamazām iepērk savu ekipējumu.

Leave a Reply

Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītiet sīkdatņu vākšanai. vairāk informācijas

Lai uzlabotu lapas funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītiet sīkdatņu vākšanai.

Aizvert