Paukošana

Paukošanas sporta veids radies Francijā, tādēļ līdz pat mūsdienām starptautiskā paukošanas valoda, kura tiek lietota sacensību laikā, ir franču valoda. Baltie sacensību tērpi un zināma romantisma deva rada ap paukošanu pievilcīguma un estētiskuma gaisotni, tomēr, lai arī pretinieki viens otru pieveic ar humāniem paņēmieniem, negūstot miesas bojājumus, sporta teorijā paukošana tiek pielīdzināta boksam, jo arī uz 17 metru garā celiņa ir jāuzbrūk un/vai jāaizstāvas. Pie tam, ļoti ātri – piecu dūrienu veikšanai ir dotas tikai trīs minūtes. Labam paukotājam ir nepieciešams balanss starp attīstītu prātu un labu fizisko sagatavotību, tādējādi šajā sporta veidā ar uzcītīgu darbu sevi var pierādīt katrs.

Modernajā paukošanā izmanto trīs ieroču veidus – floreti, špagu un zobenu. Katrs no tiem atšķiras ar trāpījumu zonām, tehniku un noteikumiem, gala rezultātā katrs virziens ir kā atsevišķs sporta veids.

Zobens- acīm netverams ātrums un reakcija

Paukošanā ar zobenu tiek veikti cirtieni un dūrieni ķermenī, ieskaitīti tiek trāpijumi ķermeņa augsdaļā, līdz jostas vietai.

Bilde oranza krasojuma iezimeta deriga trapijumu zona.

Cirtiens un dūriens tiek fiksēts ar elektrofiksatora palīdzību, trāpījums tiek indicēts ar zaļas vai sarkanas krāsas gaismas signālu. Tomēr trāpījums vēl nenozīmē iegūtu punktu. To vai kāds no paukotājiem iegūs punktu nosaka tiesnesis vadoties pēc Starptautiskās paukošanas federācijas FIE izdotiem noteikumiem. Lai spētu uz 17 metrus garā celiņa sevi pierādīt nepieciešama izcila reakcija un kustību koordinācija.

Paukošanā ar zobenu izmanto ieroci ar franču rokturi

Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītiet sīkdatņu vākšanai. vairāk informācijas

Lai uzlabotu lapas funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot lietot šo lapu, Jūs piekrītiet sīkdatņu vākšanai.

Aizvert